´

Bohumil Kubišta / 1884-1918

IMG_5133 (kopie 3)
IMG_5130 (kopie 3)

Bohumil Kubišta

Hlava Pierota

nedatováno (1911), uhel na kartonu, 54 x 39,5 cm, nesignováno

Dílo prošlo restaurátorskou expertizou.

David Frank

Datum: 2022

Bohumil Kubišta (?) Zátiší s kávovým servisem

Bohumil Kubišta (?)

Zátiší s kávovým servisem

nedatováno, olej na plátně, 41 x 51,5 cm, signováno LD: KUBIŠTA B.

Dílo prošlo posouzením uměleckého historika a restaurátora a XRF analýzou pigmentů. Obraz nelze považovat za autentickou práci Bohumila Kubišty.

 

Kateřina Mazačová

David Frank

Datum: 2023

Trinity Art Research je spojením restaurátorů, historiků umění a specialistů na materiálové průzkumy za účelem vysoce kvalifikovaného posuzování pravosti výtvarných děl. Jsme přesvědčeni, že zejména tyto tři disciplíny a jejich propojení v rámci uměnovědného oboru jsou směrodatné v případech, kdy se vyskytnou nejasnosti ohledně autorství, původu výtvarného díla a jeho autenticity.

Složité případy v otázce pravosti díla vyžadují hloubkový průzkum, ať v podobě archivní studie, podrobného snímkování, materiálové analýzy či srovnání malířských zvyklostí autora. Výstupem naší práce je odborná expertiza, jejíž jednotlivé složky důkladně rozebírají celkovou výstavbu obrazu a jeho zapojení do kontextu tvorby daného autora.

Vysoká kvalifikace každého z našich spolupracovníků zaručuje dokonalý vhled do jednotlivých specializací, mezioborová spolupráce je zároveň zárukou spolehlivého určení konkrétního uměleckého díla.

Kontakty

TAR 22 – Trinity Art Research, z. ú.
Praha
Česká republika

IČO: 17391563

Zapsaný ústav, vedený Městským soudem v Praze v rejstříku ústavů, oddíl U, vložka 1077

+420 607 839 125

info@tar22.cz