´

Naši odborníci

motiv-3

JUDr. František Vyskočil, Ph.D.

odborník v oblasti autorského práva

František Vyskočil (1965), advokát, absolvent Právnické fakulty v Praze (1990). Na této škole získal i akademické tituly Dr., JUDr. a Ph.D. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje nehmotným statkům, najmě autorskému právu, se zvláštní pozorností k vizuálnímu umění.\r\n\r\nOd roku 2005 je externím pedagogem na Akademii múzických umění v Praze, vedle toho přednáší pro veřejnoprávní i soukromé galerie a výzkumná pracoviště (Národní galerie v Praze, Západočeská galerie v Plzni, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Akademie výtvarných umění v Praze, Ústav dějin umění AV, Galerie Kodl, Galerie Zdeněk Sklenář, apod.)

Trinity Art Research je spojením restaurátorů, historiků umění a specialistů na materiálové průzkumy za účelem vysoce kvalifikovaného posuzování pravosti výtvarných děl. Jsme přesvědčeni, že zejména tyto tři disciplíny a jejich propojení v rámci uměnovědného oboru jsou směrodatné v případech, kdy se vyskytnou nejasnosti ohledně autorství, původu výtvarného díla a jeho autenticity.

Složité případy v otázce pravosti díla vyžadují hloubkový průzkum, ať v podobě archivní studie, podrobného snímkování, materiálové analýzy či srovnání malířských zvyklostí autora. Výstupem naší práce je odborná expertiza, jejíž jednotlivé složky důkladně rozebírají celkovou výstavbu obrazu a jeho zapojení do kontextu tvorby daného autora.

Vysoká kvalifikace každého z našich spolupracovníků zaručuje dokonalý vhled do jednotlivých specializací, mezioborová spolupráce je zároveň zárukou spolehlivého určení konkrétního uměleckého díla.

Kontakty

TAR 22 – Trinity Art Research, z. ú.
Praha
Česká republika

IČO: 17391563

Zapsaný ústav, vedený Městským soudem v Praze v rejstříku ústavů, oddíl U, vložka 1077

+420 607 839 125

info@tar22.cz